ZAGREB (IKA)

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić susreo se u srijedu 14. kolovoza u Nadbiskupskom dvoru s predsjednicom Republike Hrvatske Kolindom Grabar-Kitarović.

Na početku susreta kardinal Bozanić čestitao je Predsjednici nadolazeći blagdan Velike Gospe. Bio je to redoviti susret kardinala Bozanića i predsjednice Grabar-Kitarović u kojem su razmotrili odnose Crkve i države Hrvatske, kao i aktualna društvena pitanja.

 

Između ostalog, predsjednica Grabar-Kitarović u srdačnom razgovoru upoznala je kardinala Bozanića sa svojim nedavnim državnim posjetom Izraelu te s razgovorom koji je vodila s direktoricom Yad Vashema o doprinosu zagrebačkog nadbiskupa bl. Alojzija Stepinca u spašavanju Židova u Hrvatskoj.

Tom je prigodom, kao svjedočanstvo o tome, darovala knjigu američke Židovke iz Sarajeva Esther Gitman „Stup ljudskih prava“, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije