Na žalost i ovaj završetak tjedna nam donosi tešku priču iz Istre o dječaku od 15 godina koji je preminuo u bolnici. Spominje se krivnja roditelja, nebriga o zdravlju dječaka. Spominje se i nekakva istočnjačka sekta.Prošli tjedan se isto spominjalo sektaštvo. Što to čovjeku današnjice treba da pored Isusa Krista,izvora žive vode ide na ustajale izvore baruština?! Zar je voda iz bare slađa od izvorske vode? Čudne se stvari događaju na ovom svijetu. A posljedice viđamo svaki dan oko sebe. Evo čitamo tako u vijestima da je Sabor na prijedlog Vlade usvojio zakon o elektroničkim medijima u kojem se u čak četiri članka promiče rodna ideologija. Možda je prije par godina predsjednik Vlade g. A.Plenković imao dobre namjere o zaštiti žena, uvodeći zloglasnu Istanbulsku konvenciju. Na žalost nije poslušao glas struke i glas Crkve koji su upozoravali da ne uvodi to zlo u naše društvo. I htio ne htio,postati će osoba koja je donijela zakon koji želi uništiti Božji plan o obitelji. Složit ćemo se da mu to nije trebalo,posebno stoga jer se izjašnjava vjernikom katolikom. I stvori Bog ženu,I njih dvoje bit će jedno tijelo,poruka je to današnjeg prvog čitanja. Ne stvori Bog rod,nego iskjljučivo spol. Muško i žensko. Sve drugo što se spoominje od samog je vraga. Zato se s pravom ova I. Konvencija naziva vražjim zakonom. A dužnost svakog vjernika je boriti se protiv zla,pa tako i protiv ove konvencije. Psalam veli; “Blago svakome koji se boji Gospodina, koji njegovim hodi stazama! Plod ruku svojih ti ćeš uživati, blago tebi, dobro će ti biti”. E sada je pitanje zašto mi ne hodimo Gospodinovim stazama. Odgovor tome zašto nam je loše znamo. Ali to sve možemo popraviti. Samo nam treba dobra volja i malo kršćanske hrabrosti.

Središnja poruka današnje nedjelje jest; “Što Bog združi, čovjek neka ne rastavlja!” Na žalost,brak je institucija koja je danas strašno ugrožena. Rastava je nešto što svakodnevno gledamo oko nas. I sigurno je to postupak koji uzrokoje patnju bračnih drugova,a posebno njihove djece. Najgore što čovjek može učiniti,jest osuđivati te ljude koji u većini slučajeva pate zbog nevolje u koju su upali. Mnogima je svejedno,ali sigurno će doći dan kada će taj njihov postupak doći na naplatu. A da bi se izbjegao taj teški lom potrebne su samo tri jednostavne stvari; ljubav,vjernost i uzajamno poštovanje. Isus brak podiže na razinu svetosti, i sigurno Bogu nije milo kada se ta svetost ruši. Grijeh je to dragi ljudi. I to teški. Zato svi mi trebamo u našem društvu stvarati ozračje u kojem će brak biti najviša svetinja ovoga svijeta. Znamo da je to teško,posebno jer se preko medija promovira nešto sasvim suprotno. Pa pogledajhte samo tv emisije. Što više gliba,jada i grijeha,to je popularnost tih jadnih osoba veća. Ne dajte se zato dragi prijatelji,dragi kršćani. Bit ćete osuđivani kao nazadni i zastarjeli, ali važniji je Božji sud nego ljudski. Brak je izvor blagoslova. Brak može biti samo između muškarca I žene,sve drugo su zajednice koje Bog osuđuje. I zato ih ne priznajite brakom. Budite zato vitezovi Bpžji,ogrnite se oklopom kršćanstva. Jer u Kraljevstvo Božje vas neće dovesti ni bogatstvo ni slava ni moć. Dovesti će vas poslušnost Bogu i vaša djela. Neka zato vaš život obiluje ljubavlju. Budite zreli kršćani,držite se Božjih zapovijedi,i kad vam god bude teško zbog toga,samo promislite da ste na Božjoj strani. A ako je Bog sa vama,tko će protiv vas.

Mir vam i dobro!