Po dva nova svećenika zaređena su za Dubrovačku i Krčku biskupiju

Svećenička ređenja u Krčkoj i Dubrovačkoj biskupiji/Foto: Gilbert Hofmann i A.T./Marija Jadrušić

Dvije hrvatske biskupije, Dubrovačka i Krčka, zaredile su u subotu 1. lipnja po dva nova svećenika.

Za svećenike Dubrovačke biskupije zaređeni su don Josip Mudri i don Tonći Ante Prizmić, dok je krčki biskup mons. Ivica Petanjak za svećenike zaredio vlč. Sašu Malovića te vlč. Kristijana Perovića.

I dok je ređenje za najjužniju hrvatsku biskupiju održano u katedrali Gospe Velike u Dubrovniku, zanimljivo je kako je domaćin ređenja svećenika Krčke biskupije bio Osor, tisućljetno naselje na mjestu dodira Cresa i Lošinja.

Osor je antičko naselje i nekadašnja biskupija koja danas ima svega nekoliko desetaka stanovnika (70 prema posljednjem popisu iz 2011.). Za ilustraciju, na misnom slavlju u nekadašnjoj osorskoj katedrali, a danas crkvi Uznesenja Marijina, koncelebrirala su 64 svećenika, a sudjelovalo nekoliko stotina ljudi.

Pogledajte fotogalerije s ređenja u Dubrovniku i Osoru. Cjelovite izvještaje s ređenja, kao i dodatne fotografije možete pogledati ovdje: Dubrovačka biskupijaKrčka biskupija

Krk

Dubrovnik

Bitno.net