„Tko ostaje u meni i ja u njemu, taj donosi mnogo roda“. Središnja je to misao današnje nedjelje. Isusova poruka svima nama. Ostati na pravom putu. Slušati nauk koji je On ostavio. Danas svjedočimo strašnim lomovima i podjelama u društvu. Te podjele ne zaobilaze ni Crkvu. Samo pogledajte Austriju i Njemačku i sve će vam biti jasno. Mnogi traže od Crkve da se modernizira,da krene za vremenom,da se prilagodi društvu. Kao da se nauk Isusa Krista može mijenjati. I kada spoznaju da Crkva neće odustati,onda je napuštaju. Priznavanje i blagoslov raznih devijacija u društvu kao što su istospolne veze, donošenje protunaravnih zakona,podržavanje pobačaja i ubojstva na zahtjev su stvari koje Crkva nikada neće priznati niti odobriti. Jer onaj tko to uradi sam sebe isključuje iz Crkve,iz nauka koji je Isus Krist ostavio. Ta koji to čovjek ima moć mijenjati ono što je Bog postavio: svećenici,biskupi,kardinali….Papa možda. Nema tu moć nitko i nikada je neće imati.Mnogi duhovni pastiri i vjernici sa njima pristaju na mijenjanje da bi bili popularni. Da bi se svidjeli svijetu. Misle da će tako zadržati vjernike,povećati broj svećenika. Svi oni koji su to pokušali nestaju pomalo ili se vraćaju u krilo Katoličke Crkve. Obraćaju se. Kao sveti Pavao. Mogao je i on uživati u svojoj komodnosti i položaju. Ali izabrao je Istinu. Svjedočio je i nije šutio. Svi smo stoga pozvani svjedočiti i opominjati. Naša šutnja kod činjenja grijeha znači odobravanje toga grijeha. I zato dragi prijatelji ostajte vjerni Kristu,znamo da se nije lako zamjeriti ovozemaljskim moćnicima,ali isplati se. Neka vam uvijek na umu bude ova Isusova poruka:“ Ja sam trs, vi loze. Tko ostaje u meni i ja u njemu, taj donosi mnogo roda. Uistinu, bez mene ne možete učiniti ništa. Ako tko ne ostane u meni, izbace ga kao lozu i usahne. Takve onda skupe i bace u oganj te gore.“ Živite svoje kršćanstvo,živite Evanđelje. Budite svjedoci Isusa Krista. Ostanite uz Krista pobjednika.

Mir vam i dobro!