Jučer je u našoj Domovini obilježeno sjećanje na žrtve Jasenovca. Sjetili smo se u našim molitvama onih koji su ubijeni zbog toga jer su bili drugačijeg mišljenja ili narodnosti u sustavu koji nije imao milosti za to. Čiji su vođe zloupotrijebili volju hrvatskog naroda za svojom državom. A kako smo obilježili taj dan? Podjelama, svađama,najgorim izlijevima bijesa na društvenim mrežama. Hrvati su se opet,slikovito rečeno,zaletjeli za kost koju im neprijatelj baca i tuku se oko nje.Ima li lijeka našim podjelama? Ima li lijeka našoj naivnosti? Naravno da ima! Ali teško da naš narod smogne hrabrosti i baci taj jaram pokornosti sa svojih leđa. Zašto? Odgovor je jednostavan i mnogi ga vide i znaju samo ne žele ništa poduzeti. Pročitajte nastavak teksta ukoliko imate volje i recite nam jeli ovo istina. U Hrvatskoj danas imamo mnoštvo stranaka. Ne znamo im ni broja. I usmjerene su centrististički,lijevo i desno. I to je sasvim u redu. Sve dok ne pogledate vodstva tih stranaka. Tako nam se događa da desnicu predvode ljudi koji su rat za slobodu gledali izdaleka pjevajući,pobjegavši na vrijeme iz Hrvatske. U centru su vođe koje su također izbjegle služenje Domovini,čak su neki još služili JNA dok je Hrvatska krvarila. Kalkulirali su. Do kraja. A lijevica. Bez uvrede,ali oni su jedini „vjerodostojni“,bez promjena,uvijek isti,slave i zazivaju propali sustav,vesele se rođendanima ubojica i diktatora. Svemu ovome pridružuju se i mediji,njihova uredništva,pa povjesni“znalci“,ljudi od ugleda koji tumače zbivanja u našem društvu. I znate što im je svima zajedničko? Porijeklo! Pa potječu iz obitelji koje su bile sluge komunističkog sustava ili su mu sami služili. I to neprijatelji dobro znaju,imaju pisane dokumente o njihovu ponašanju u svojim rukama i po potrebi vuku konce,vade te papire i njima prijete pojedincima koji onda igraju po njihovoj glazbi. I vidimo to sada kada se vodi rasprava o zabrani pozdrava „Za dom spremni“. Stari je to poklič s kojim su Hrvati branili svoj dom ne napadajući nikoga,održavajući obećanje dano davno papi Agatonu da nikada neće voditi osvajačke ratove. I vidi se po obliku Hrvatske da smo se toga držali. Jer uglavnom su nas osvajali i komadali. Otac jednoga od najglasnijih za tu zabranu je i prilično zaslužan za progon svetog nam kardinala Stepinca. Taj poklič je koristio Zrinski u svom zadnjem jurišu, ban Jelačić pred bitku. Doduše,zlupotrebljen je u iskrivljenom obliku od strane ustaša koji počiniše zločine i protiv drugih i protiv svojeg naroda i Domovine. Zar je ta zlupotreba razlog zabrane? A narod? Sve to gleda i nema volje za promjenama. U vodstva svojih stranaka bira osobe kojima je važnije mišljenje stranaca nego svojeg naroda,koji pljuju po Domovinskom ratu,Hrvatsku nazivaju agresorom na susjednu državu i slično. I tako se na žalost ponašaju roditelji djece koja napuštaju Domovinu sa suzama u očima. Puni autobusi cvijeta naše mladosti odlazi u svijet da se velika većina nikada više ne vrati. Hrvatska se prazni. Ali neće ostati prazna. Jer isto tako dolaze puni autobusi onih koji žele u Hrvatskoj raditi. Dolaze mladi ljudi iz Srbije,Bosne i Hercegovine,Albanije,Indije i Pakistana……I za koju godinu kada se smjeste,povući će za sobom svoje obitelji,jer im zakon to jamči. I neće ova zemlja ostati prazna. Prelijepa je da u njoj ne bi bilo stanovništva. Ne vjerujete? Provjerite. Dotle po našim brdima još ratuju švabe,ustaše i partizani koji po potrebi iskaču iz grmova i zapucaju koji put. Da zatvore oči narodu. Narodu koji kliče svojim vođama,Ivo,Jadranka,Tomislav,Andrej,Zoran,Peđa,Miroslav……i kada oni padnu,opet kliče drugima na nihovu mjestu. A mladi dotle odlaze. Nemaju vremena čekati. Bez uvrede,ali pogledajte svoje komentare na društvenim mrežama pa ćete vidjeti da je ovo istina. Krivnja na žalost leži i na Crkvi u Hrvata. Moramo to priznati. Ušutkana je raznim poklonima i pogodnostima. Teško da koji glas prodre iz te teške tišine. Ovo što ovdje čitate je rijetkost. Svjedoci smo koliko su neki naraštaji doslovno proklinjali svoje pretke zbog nevolje u kojoj se nalaze,gubitka slobode,gubitka domovine…..Nemojte dragi roditelji da se to dogodi i vama. Da vas proklinju potomci vaše djece koja će iz svih krajeva svijeta proklinjati one koji im nisu mogli sačuvati dom njihovih roditelja koji su morali napustiti taj isti dom. I sada su na vidiku izbori. I mislite da će se nešto promijeniti? Teško. Iza tih izbora nastati će tišina,analize u kojima će svi biti pobjednici. A u toj tišini,autobusi će se i dalje puniti ……za inozemstvo. I nemojte shvatiti ovaj tekst kao napad na sve političare. Nisu svi isti. Među njima ima mladih ljudi,željnih promjena na bolje,neopterećenih prošlošću. Ovaj tekst je vapaj narodu koji je krvlju stekao slobodnu Hrvatsku,a ne zna je sačuvati. Vapaj je ovo Crkvi,da se okane slušanja raznih stožera u kojima također ima ljudi iz bivšeg sustava koji su naučili zapovjedati. Nemojte se umiljavanja pojedincima. Sveti Stepinac nije tako radio. Kuharić je vodio narod do pobjede,do države. Budite hrabri kao vaši prethodnici. To od vas žele vjernici. Ostanite zapisani u povijesti kao pobjednici. A vi dragi ljudi budite spremni, za dom,za obitelj,za vjeru i Boga. Jer to su vrijednosti koje su danas ugrožene u svijetu. I ako ih vi niste spremni braniti,nitko neće. Mir vam i dobro!

P.S. Teško se bilo odlučiti za ovaj tekst. Jer biti će možda osuđen sa svih strana. Jer u njemu nema laži,već samo istina. A istina je puno puta neugodna. A reakcija je na teško jučerašnje mrcvarenje i kolektivno osuđivanje našeg naroda,naše Crkve. Ostanite zdravi duhom i tijelom. Čuvajte se.