Proslavili smo blagdan Prikazanja Gospodnjeg u našoj župi. Na početku svete mise bio je blagoslov svijeća čiji plamen smo upalili sa uskršnje svijeće. U propovijedi nam je župnik uz povjest ovog blagdana napomenuo da trebamo promisliti o vrijednostima koje kroz život baštinimo. Koliko brinemo o našem duhovnom nasljeđu,upitao se. Često zaboravljamo naše starije,rekao je don Dražen. A oni su ti koji puno puta mogli bismo reći,čuvaju dušu našeg naroda. Ta proročica Ana i Šimun su u svojim poznim godinama dočekali Isusa u Hramu. Čuvali su tu vjeru i prenijeli je slijedećim naraštajima. Svoj život kršćanin treba živjeti poput svijeće što smo je večeras blagoslovili. Pokazati javno svoje kršćansko življenje,izgarati za Boga,poštivati život jer je život dar Božji,rekao je don Dražen. Na kraju nas je pozvao da nasljedujemo Krista i poštujemo naše starije. Na kraju svete mise io je i obred grličanja,a također se nije zaboravio običaj blagoslova hrane i pića koji se nekada davno odvijao na današnji dan i sutradan na svetoga Blaža. U nedjelju će iza obe svete mise također biti grličanje. Mir vam i dobro.