ZAGREB (IKA)

Inicijativa Moja Domovina poziva na Svehrvatsku posvetnu molitvu Domovine i dijaspore u Nedjelju Božjega milosrđa 19. travnja u 15 sati putem interneta, prenosi portal Božje Milosrđe.

„Uzdignimo zajedno, jednodušno, istodobno svoje molitve Gospodinu…. Prinesimo mu svoju Posvetnu molitvu na veliku svetkovinu Božjega milosrđa, koja je poznata u narodu kao Bijela nedjelja ili Mali Uskrs. Priprema za ovu Posvetnu molitvu je devetnica Božjemu milosrđu. Moguće je početi moliti Krunicu Božjemu milosrđu i Zazive Božjemu milosrđu od dana primitka poziva na Svehrvatsku posvetnu molitvu. Za Svehrvatsku posvetnu molitvu moguće se pripremati i trodnevnicom za vrijeme koje se mogu moliti molitve po vlastitom izboru, a osobito se preporučuju: Krunica Božjemu milosrđu i Zazivi Božjemu milosrđu, Krunica Krvi Kristovoj i Litanije Krvi Kristove, Milosna krunica Ranama Kristovim ili neke druge molitve koje su drage molitelju, uz obvezu navođenja nakana Svehrvatske posvetne molitve Domovine i dijaspore. Hrvati pravoslavne vjeroispovijesti mogu za pripravu moliti Akatist Bogorodici. Najvažnije je da na Nedjelju Božjega milosrđa, 19. travnja, zajednički započnemo Svehrvatsku posvetnu molitvu s početkom u 15 sati“, navode organizatori.
Opširnije kao i molitve Posvete nalaze se na poveznici: mojadomovina.com