Franjevci kapucini, fra Brandon Berg i fra Vince Carrasco iz Teksasa primili su se plesa tijekom karantene te su odlučili razveseliti ljude i svoje vještine podijeliti na društvenim mrežama, a rezultat su mnoga nasmijana lica zbog čega je život u ovim vremenima malo radosniji.

“Smatrali smo da je to super način na koji se možemo povezati s ljudima, pružiti im malo sreće i razloga za osmijeh”, naveo je fra Vince u razgovoru za Rome Reports, a fra Brandon je rekao da, iako ljudi sada nisu u mogućnosti biti fizički jedni pored drugih imamo društvene mreže koje su popunile tu prazninu kako bi se ljudi i dalje mogli povezati što se, naravno, najbolje postiže humorom.

Plesom, pjesmom ili razgovorom – želja im je pomoći ljudima da se približe Kristu.

Braća fratri su ljubitelji glazbe – sviraju te imaju vlastiti podcast The Brother Hut. Smatraju da je to jedan od načina na koji bolje mogu približiti mladima svoj poziv. “Osjećam da moj poziv mladima može prenijeti snažnu poruku i, nadam se, pomoći im da otkriju slobodu i tko su oni sami te da je u redu slijediti sv. Franju u habitu ili pak biti Kristov učenik”, naveo je fra Vince.

Obojica se nadaju da će pomoći ljudima da se približe Kristu, bilo to plesom, pjesmom ili jednostavnim razgovorom u njihovoj emisiji, cilj je uvijek isti – širiti Evanđelje po svijetu.