ZAGREB (IKA)

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu, u subotu 8. veljače, premijerno je prikazan dokumentarni film “Stepinac: Kardinal i njegova savjest” scenaristice i redateljice Višnje Starešine u produkciji Interfilma i Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Uz autoricu filma Višnju Starešinu, premijeri dokumentarnog filma “Stepinac: Kardinal i njegova savjest” prisustvovali su zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj mons. Giorgio Lingua, varaždinski biskup u miru mons. Josip Mrzljak, vojni ordinarij mons. Jure Bogdan, varaždinski biskup mons. Bože Radoš, sisački biskup mons. Vlado Košić, bjelovarsko-križevački biskup mons. Vjekoslav Huzjak, gospićko-senjski biskup Zdenko Križić, pomoćni zagrebački biskup mons. Ivan Šaško, pomoćni zagrebački biskup mons. Mijo Gorski, gradonačelnik grada Zagreba Milan Bandić, potpredsjednica Europske komisije za demokraciju i demografiju Dubravka Šuica, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. Željko Tanjić te mnogi drugi uglednici iz Katoličke Crkve i javnog života.

  
Fotografije: Hrvatsko katoličko sveučilište/Luka Smuk