Časna sestra milosrdnica André Randon nedavno je navršila 116 godina. Najstarija je osoba u Europi, a druga najstarija u svijetu. Japanka Kane Tanaka koja ima 117 godina jedina je starija osoba od časne.

 / mp

Lucile Randon rođena je 11. veljače 1904. u Francuskoj. Obratila se na katoličku vjeru kad je imala 19 godina, a s 25 brinula se za starije i siročad u bolnici. Potom je postala časna sestra milosrdnica u 40-oj godini, javlja ChurchPop.

Iako je kasno postala redovnica, 76 godina živi životom Bogu posvećene osobe.

Sestra Andrée preselila je 2009. u umirovljenički dom u Toulon gdje je proslavila svoj 116. rođendan s obitelji i prijateljima.

Papa Franjo joj je za 115-ti rođendan poslao pismo i krunicu.

Koji je njezin recept za dugovječnost?

“Molite se i pijte šalicu tople čokolade svaki dan!”, poručuje ova časna sestra.

Iako je slijepa i nalazi se u invalidskim kolicima, nije izgubila smisao za humor i uvijek moli da se drugi pomole za nju. Napominje kako “se nada da Bog neće biti spor u namjerama da je napokon pusti da ode”.

Donosimo video sestre André objavljen povodom njezinog 115-og rođendana: