U svakoj nevolji i teškoćama događaju se dobre stvari.
Autor: laudato.hr/

U hercegovačkoj općini Prozor-Rama uoči Uskrsa buknuo je požar. Vatra je počela opasno prijetiti, pa su se uz vatrogasce morali uključiti i mještani koji su pokušali zaustaviti vatru.

Vjetar i kotrljanje starih panjeva s brda Trišnjik izazvalo je daljnje širenje vatre, pa su brojni kršćani u toj općini dočekali Uskrs s okolnim požarima. No, kako prenosi Ramski viesnik, na sam blagdan Uskrsa susjedi muslimani samoinicijativno su se organizirali i otišli gasiti požar kako bi katolici mogli proslaviti Uskrs.

– Vi slavite, mi ćemo gasiti! Ako zagusti, zvat ćemo vas! – poručili su im muslimani na najveći kršćanski blagdan.

Iako je požar bio prejak te su se morali svi ponovno angažirati na gašenju, ova gesta pokazuje kako je suživot moguć kada ovisi o dobroti ljudi. Nažalost, često to baš i nije tako iz tko zna kojih političkih razloga…