“Postoje razni izvori radosti, a radosni svjedoci Evanđelja na najprisutniji način objavljuju Kristovu poruku radosti i istinskoga života. Njihova radost proizlazi iz nutarnje slobode koju daruje Krist kada mu otvorimo svoja srca koja On snagom svoje prolivene Presvete Krvi oslobađa od svake patnje i grijeha te nas ispunja dubokom radošću i mirom”, rekla je za Hrvatsku katoličku mrežu idejna začetnica Facebook stranice “Radosni svjedoci Evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel”.

 / Hana Kilijan

Vesna Uradin supruga je i majka četvero djece koja u slobodno vrijeme uređuje Facebook stranicu “Radosni svjedoci Evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel”. Ova je laikinja na ideju o pokretanju stranice došla potaknuta osobnim vjerničkim iskustvom, a u želji da prenese radost posvećenih osoba drugima podržava je prijateljica i vjeroučiteljica Kristina Čikeš te prijatelj redovnik.

“Prije obraćenja shvatila sam važnost svjedočenja posvećenih osoba, ali i onih u bračnom životu. Smatram kako je ljudima, a osobito mladima koji traže svoj životni poziv i propitkuju ulogu Crkve u svjetovnom životu, potrebno približiti značenje Crkve i redovnički život”, rekla je Uradin te nadodala kako je važno mladima pružiti primjer autentičnog svjedočenja kršćanskog života.

Na stranici objavljuje fotografije redovnika i redovnica koji, kako kaže, na poseban način osjećaju živu Božju prisutnost u buci ovoga svijeta.

“Stranica služi i kao poticaj svima nama bez obzira kojim pozivom živjeli. Stranicom želimo potaknuti vjernike da žive svoj vjernički život po uzoru na redovnike i redovnice. Primamo dosta poruka znatiželjnih ljudi, osobito mladih, koji neovisno o svom pozivu razmišljaju o takvom načinu života u zajednici”, rekla je.

Foto: Facebook / Vesna Uradin s prijateljima

“Zajednica je važna, kako u samostanu tako i u obitelji, kako bismo svi skladno živjeli po primjeru Svete obitelji. Također je bitno usvojiti i važnost molitve koju na poseban način žive posvećene osobe kada se okupljaju zajedno za istim stolom i slave Boga”, rekla je naša sugovornica.

Fotografije objavljene na stranici često prikazuju posvećene osobe u obvezama svakodnevnog života.

“Redovnici i redovnice žive uobičajenim životom poput nas laika. I oni su ljudi koji moraju živjeti u zajednici te se međusobno nadopunjavati i prihvaćati. Isto tako, mnogi od njih rade kao vjeroučitelji, medicinske sestre, odgajatelji i profesori na fakultetima. I oni imaju svoje svakodnevne obveze i određeno radno vrijeme. Razlika između njih i nas laika je u tome što oni na konkretniji način žive osobni odnos s Bogom. Molitva, razna odricanja i postovi odvajaju ih od ubrzanog načina života i to im daje snagu i unutarnji mir kako bi se mogli boriti sa svakodnevnim problemima”, naglasila je.

Radost radosnih svjedoka Evanđelja proizlazi iz nutarnje slobode koju daruje Krist!

Uradin ističe kako je danas, više nego ikada, mladima potrebno približiti posvećeni način života. Oni se u svojim sumnjama oko poziva, kako kaže, često oslanjaju na medijski konstruirani prikaz Crkve koji u većini slučajeva ne odgovara stvarnosti.

“U vremenu u kojem živimo, okruženi tehnologijom i raznim ponudama svijeta, nastoji se osporiti autoritet Crkve i Krista u društvu. Znamo da je Krist glava Crkve i gledajući tako On je dobri pastir koji vodi brigu oko svog stada, a to su sami vjernici. Upravo je zbog toga Crkva pozvana biti Kristov glas u današnjem društvu i to osobito među mladima”, rekla je Uradin.

Radost je plod Božje prisutnosti u nama i među nama, a Uradin ističe kako se ona može živjeti i u teškim životnim trenutcima.

“Isus kaže svojim učenicima da se raduju što su im imena zapisana na nebesima (Lk 10,20). To znači da možemo živjeti radost neovisno o vanjskim životnim prilikama. Ta radost raste u nama kad u svojim mislima damo mjesta Duhu Svetome. To je Njegov dar. U Njemu imamo izvor radosti koji ne presušuje. I u tužnim i u bolnim trenutcima možemo se tamo povući i iz Njegove nazočnosti crpiti novo pouzdanje, nadu i radost”, istaknula je naša sugovornica.

On snagom svoje prolivene Presvete Krvi oslobađa od svake patnje i grijeha te nas ispunja dubokom radošću i mirom!

Radosni svjedoci Evanđelja najbolje su svjedočanstvo Kristove poruke.

“Postoje razni izvori radosti, a radosni svjedoci Evanđelja na najprisutniji način objavljuju Kristovu poruku radosti i istinskog života. Njihova radost proizlazi iz nutarnje slobode koju daruje Krist kada mu otvorimo svoja srca koja On snagom svoje prolivene Presvete Krvi oslobađa od svake patnje i grijeha te nas ispunja dubokom radošću i mirom”, naglasila je Uradin.

“Poruka mladima za kraj je da se ne boje i da hrabro zakorače naprijed prema Isusu Kristu koji sve vodi svojim Duhom i usmjerava Crkvu na pravi put”, zaključila je Vesna Uradin.

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Foto: Radosni svjedoci evanđelja – Joyful witnesses of the Gospel

Podsjetimo, 2014. snimljena je redovnička himna “Hvala redovnika” u izvedbi Redovničkoga band aida u povodu Godine posvećenoga života. U izvedbi je sudjelovalo 16 solista i sveukupno 102 redovnica i redovnika iz različitih redovničkih zajednica iz cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine.