Mnogi vole reći da čuda ne postoje, da su to sve slučajnosti. Ali mi vjernici vjerujemo da je Bog jutros providio u našoj župi lijepo vrijeme. I to baš za vrijeme i poslije svete mise. Kao da to pokazuje radost nebesa zbog prve pričesti naših malih šesnaest prvopričesnika. Oni su danas uz nazočnost svojih roditelja, braće i sestara, te ostale rodbine i župne zajednice pristupili stolu Kristovu. Svetu misu je predvodio naš župnik don Dražen Dukić, a svojom pjesmom su je uzveličali naši pjevači i pjevačice. Današnjoj prvoj pričesti prethodio je sakramenat svete ispovijedi koja je bila jučer. U ime roditelja župnu zajednicu je pozdravila Marija Medak. A sve su nas skupa djeca počastila lijepim recitacijama i prinosom darova. Don Dražen im je na početku propovijedi rekao da danas u svoju dušu primaju Tijelo Kristovo. Okrjepa je to za dušu koju bi trebalo primati cijeli život. Budite poslušni starijima i roditeljima draga djeco. Molite za njih,rekao je župnik. Također je pozvao toditelje da budu odgojitelji svoje djece, da im budu primjer u životu da bi ostali djeca Božja. Važno je slušati Boga, to nam pokazuje današnja Isusova prispodoba iz Evanđelja. Budimo izvršitelji riječi Božje, a ne samo slušatelji rekao je don Dražen. Budite stvarni kršćani, a ne samo deklararativni, živite svoje kršćanstvo, naglasio je župnik. Jer Bogu malo znače lijepe riječi i pusta obećanja ako nisu potrekpljena djelima. Sveti Ignacije veli: Bolje biti kršćanin nego govoriti da si kršćanin, a izbjegavati svoje kršćanstvo što je danas čest slučaj na žalost. Na kraju propovijedi pozvao je roditelje da svojim životom budu uzor i daju dobar primjer svojoj djeci. Na kraju svete mise don Dražen je zahvalio svima, pjevačima i pjevačicama, remeti i svima koji su na bilo koji način pomogli da današnji dan protekne lijepo i svečano. Iza svete mise bile su agape koje su organizirali roditelji i počastili sve nazočne. Čestitamo prvopričesnicima na današnjem velikom danu u njihovom životu, te njihovim roditeljima koji su im vodilja u njihovom životu. Donosimo slikovni zapis za današnje misnog slavlja.