BEČ (IKA)

Na bogoslužjima diljem Austrije vjernici će morati imati zaštitne maske i morat će se pridržavati sigurnosnog razmaka od dva metra, prenosi u petak 24. travnja Katolička tiskovna agencija (KTA).

Bečka katedrala sv. Stjepana / Foto: Vedran Mulović/PIXSELL

Austrija je odlučila da će vjerska okupljanja započeti od 15. svibnja. No, na bogoslužjima vjernici će morati imati zaštitne maske i morat će se pridržavati sigurnosnog razmaka od dva metra.

Tako npr. u bečku prvostolnicu sv. Stjepana koja ima 3000 kvadratnih metara te 1350 sjedećih mjesta moći će na svetu misu samo 150 osoba. Isto tako je i u Salzbugu. Katedrala u Linzu moći će primiti samo 215 osoba. Manje Austrijske katedrale moći će primiti samo od 30 do 35 osoba.

Bazilika Mariazell u Štajerskoj moći će primiti 125 vjernika. U manjim seoskim crkvama moći će biti samo četiri vjernika. Na ulazima u katedrale i veće crkve moraju biti redari, prenosi u petak 24. travnja Katolička tiskovna agencija (KTA).