Početak je Korizme. Danas popodne smo svetom misom i obredom pepeljanja započeli četrdesetodnevnu pripravu za najveću svetkovinu naše vjere-Uskrs. Život na Zemlji je prolazan,rekao je u propovjedi don Dražen, i zato se potrebno obratiti da bismo zadobili život vječni. Korizma-to je priprava za Uskrs. Svi smo pozvani na korjenito obraćenje. Dolazak na svetu misu,ispovijed, pobožnosti…..sve to potiče obraćenje i duhovnu pripravu. Vjernici kroz korizmu čine pokoru,odricanje i dobra djela,nastavio je župnik. Pokora znači pokajanje, osobno priznanje Bogu svojih slabosti i kajanje za grijeh. Odricanje u današnje vrijeme nije popularno,nastavio je župnik. Često na žalost vidimo da se od malih nogu djecu uči da im je sve dostupno,da sve mogu imati. I to ostavlja posljedice u kasnijoj dobi. Dobra djela smo svi pozvani činiti, iz srca i iskreno. Iz ljubavi prema Bogu i prema čovjeku. To je odlika vjernika-kršćanina. Na kraju nas je župnik pozvao sa budemo budni i revni u molitvi,odricanju i dobrim djelima. Da budemo otvoreni jedni prema drugima i odani Bogu. Iza propovijedi je slijedio blagoslov pepela,a na kraju svete mise sam obred pepelanja. Napominjemo da je sutra u 17 sati Euharistijsko klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom iza kojega je sveta misa. U petak započinje pobožnost Križnog puta. Duhovno bogat i ispunjen tjedan za početak Korizme. Mir vam i dobro!