Lijepa je i radosna ovo nedjelja za vjernike. Napokon mogu prebivati svetim misama. Crkve su otvorile vrata onima zbog kojih su i podignute. Sa ograničenjima koje su propisana,ali pomalo,proći će i to. I dao nam dobri Bog mudrosti i snage da više nikada ne pristanemo na ovako nešto. Nedjelja je Dobroga pastira dragi prijatelji. Svaki čovjek krštenjem ulazi u zajednicu Crkve koju je osnovao Isus Krist. Dakle,postajemo članovi zajednice čiji je pastir sam Gospodin. To krštenje nam danas spominje i sveti Petar kada se Crkvi priključi taj dan oko tri tisuće duša. Spoznali su da ulaze u zajednicu sa Onim koji je život dao za njih i koji im jamči život vječni. Usprkos progonima u to vrijeme,ostali su vjerni. Napominje to i sveti Petar u svojoj poslanici. U Evanđelju vidimo da Isus u svojim duhovnim nagovorima često koristi zgode iz svakodnevnog života. Ovaj put uzima primjer stada i pastira. U Isusovo vrijeme,a tako je i danas,odgovornost pastira za povjereno stado je golema. Zamislite tek kolika je ljubav Isusova za ljude. Tu ljubav je pokazao dajući samoga sebe u smrti na križu za naš spas. Takve ljubavi sigurno do tada nije bilo niti će biti. Pokušavaju se danas doduše mnogi proglašavati vođama ili dušobrižnicima u raznim zajednicama ili narodima. Ali samo pojedini budu prepoznati kao istinski “pastiri” svojeg naroda. Crkva u Hrvata je u prošlom stoljeću u presudnim vremenima na svojem čelu imala istinske pastire,blaženog Stepinca i kardinala Kuharića. Molitva je sigurno bila bitan čimbenik koji je našem narodu iznjedrio takve ljude. Važnost takvih osoba ugleda se i u društvu i politici. Zato jer je za svaki narod važno i u kojem će ga smjeru voditi njegovi svjetovni poglavari. Oni koji niječu i omalovažavaju Božje zakone u javnom životu i odriču se onih čijom zaslugom i žrtvom vlastitog života jesu na položaju takvom kakvom jesu sigurno nisu istinski vođe svojeg naroda. Molitva je zato dragi prijatelji bitna,živjeti svoju vjeru i širiti u društvu kršćanske vrijednosti. Molitva za naše duhovne pastire, za nova duhovna zvanja, molitva u našim obiteljima za zdrave obitelji i zdrav kršćanski odgoj. To je bitno. Duhovna strana čovjeka je važna za njegov život,za njegovu budućnost. Zamolimo zato dragoga Boga da u našem narodu probudi žar u srcima mladih za svećeničkim i redovničkim pozivom da bi u budućnosti u našim crkvama na njenim oltarima mogli slaviti Boga živoga. Želimo vam mir i dobro. Evo par slika sa dvije svete mise jutros u našoj župnoj crkvi i hvala svima koji su bili na svetoj misi i svojom suradnjom doprinijeli da upute zdravstvenih vlasti  i naših biskupa budu poštovane.

 

 

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin. Fotografija Župa sv. Ante, Komin.