Osvanula nam je kišna nedjelja. Ta kiša nas prati stalno,skoro od Svih Svetih. Kiša je dobra. I poželjna. Posebno ljeti kada zasuši. Dođe kao osvježenje. Da spere prašinu. Vjernici su ovih dana imali tako prigodu očistiti se od prašine grijeha. Jer zadnja je nedjelja Došašća i za par dana ćemo dočekati Božić. Hoćemo li ga dočekati u miru sa Bogom ovisi o nama samima. Još će biti prigode za svetu ispovijed. Iskoristite to i proslavite Božić kako treba. Jer sve drugo nije vrijedno spomena ako se nije obavilo ono što je najvažnije. Danas su također očići. Pa očevima ovim putem čestitamo njihov dan.I dan je od izbora. Vjernici su dužni aktivno sudjelovati u društvenom i političkom životu svoje Domovine. Biskupi su poslali poruku i naglasili da kao vjernici glasujemo po svojoj savjesti. Zaštita života od začeća do prirodne smrti,zalaganje za brak kao zajednicu muškarca i žene, briga o najranjivijim skupinama našeg društva,posebno djece, spriječavanje rodne ideologije koja se pokušava kroz razne zakone uvući u naše društvo….sve su to stvari koje bi vjernicima trebale biti bitne. Opširnije o ovome na župnoj web stranici u poruci biskupa.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.
Evo, djevica će začeti i roditi sina, i nadjenut će mu ime Emanuel! Poruka je to iz prvog čitanja. Božja providnost u određenome trenutku djeluje u narodima i državama. Razni su primjeri tog Božjeg djelovanja među ljudima. U masi naroda pojavi se osoba koja taj narod ili društvo povede na ispravan put. Pitanje je znaju li ljudi prepoznati taj sudbonosni trenutak ili propuste priliku da nešto promjene. Vidjeli smo da je u Isusovo vrijeme bilo tako. Bog podiže Spasitelja, Isusa Krista koji će svojom žrtvom pomoći svijet u otkupljenju i spasenju. Židovi na žalost tada,a ni danas to nisu prepoznali. Mnogi u ostalim narodima također niječu taj Božji naum. Mnogi se svojevoljno odriču tog spasenja. Postaju nevjernici ili ulaze u razne druge vjere koje im nude lažnu sigurnost. Da bi sebe opravdali pokušavaju izjednačiti sva vjerovanja govoreći da je to sve isto,da je Bog jedan. I u pravu su u jednoj tvrdnji. Bog jest jedan. I vidimo danas kako je poslao svojeg Sina da spasi svijet. Ostali bogovi i ostala vjerovanja su ništavna. Vjernik katolik zna da je vjera koju on ispovjeda jedina istinska i prava. I zato sa ponosom slavi rođenje Onoga po kojem dobija spasenje i život vječni. Sa ovom porukom završavamo današnje razmišljanje i želimo vam da Božić dočekate u miru sa Bogom i sa samim sobom. Mir vam i dobro!