Kome zvono zvoni?

Na početku ovog današnjeg osvrta čestitamo našim lađaricama na osvojenom prvom mjestu u Baćini.  Velika većina ljudi o sebi ima dobro mišljenje. Također ljudi znaju dobro govoriti o svojem mjestu, svojem sportskom klubu ili udruzi, svojoj župi, svojem narodu ili državi. I to je lijepo ako je bez pretjerivanja i ako je  potkrijepljeno stvarnošću. Ni naš narod nije iznimka. A kako narod čine pojedinci, tako nismo ni mi iznimka u tome. Međutiim, pitanje je; Koliko je utemeljeno na stvarnosti takvo razmišljanje. Za naš narod tako govore da je narod vjere, poneki našem narodu predviđaju kako će iz njega ponovno krenuti revangelizacija Europe. Gledajući stvarnost, čini se da su to ipak pomalo pretjerane izjave. Jer u našoj domovini Hrvatskoj na snazi su na žalost zakoni koji su u totalnoj suprotnosti sa Božjim zakonima. U našoj Hrvatskoj žive vjernici koji ne poštuju Dan Gospodnji-nedjelju. Oskvrnjuju je radom, trgovinom, izostajenjem sa svete mise…..Hrvati su u vrhu među narodima koji najviše psuju. Nije stvarnost bajna kako se čini. Ipak nadu nam daju mlađi naraštaji. Naime provedeno je zanimljivo istraživanje o vjeri mladih. I istraživanja su pokazala da mladi naše Domovine više vjeruju Crkvi nego njihovi roditelji, da su više privrženi vjeri od svojih roditelja. Detalje istraživanja imate u našem jednom dnevnom listu koga zanima. Vidjeli smo danas u čitanjima kako Bog šalje poruke onima koje ljubi preko svojih proroka.Bogu hvala u našem narodu još ne nedostaje svećenika koji šire Riječ. Koliko mi slušamo i odazivamo se na poruke Evanđelja? Čini se  ponekad da od naše vjere uzimamo samo ono što nam odgovara. Ponekad se činimo slijepi pored zdravih očiju. Kao da u nama prevlada ona loša strana koja nas želi udaljiti od Boga. Nalazimo stotine izgovora da škivamo od vjerskih obveza.  A Bog čeka. Čeka tebe i mene dragi prijatelju. Poziva te stalno na obraćenje. Želi te za prijatelja. Želi da živiš vječno vječno u društvu sa Njim. U ljubavi prema tebi, dao ti je slobodu izbora između dobra i zla. Između propasti i vječnosti. Sada je sve na tebi i o tebi ovisi što ćeš izabrati.

I zvoni zvono svima nama dragi ljudi, zvoni i poziva na susret sa živim Bogom. Zvoni da te podsjeti da si vjernik i katolik. Zvoni da te podsjeti da živiš svoju vjeru. I zato nemoj čekati da te u crkvu donesu, jer tada bi moglo biti kasno. Pođi sam i zaradi svoj dio vječnosti. Želimo vam ugodan početak novog radnog tjedna  i neka vas prati mir i dobro.