Crkva se danas spominje blaženog Alojzija Stepinca. Kardinala Svete Rimske Crkve, i nadbiskupa Zagrebačke nadbiskupije. Iako je prošlo šezdeset godina od njegove smrti,njegov lik i danas svijetli kao svjetionik našem narodu i Crkvi. Bio je nadbiskup u teška vremena po naš narod i Crkvu. Drugi svjetski rat,te poslijeratno vrijeme. Zbog svoje odanosti Bogu,Crkvi i Domovini ,te stajanja na strani obespravljenih i progonjenih,spašavanju Židova,Srba,koji mu usput to ne žele priznati, i ostalih manjina koje su bile progonjene rasnim zakonima tadašnje Nezavisne Države Hrvatske,kao i poslijeratnog suprostavljanja komunističkom teroru i njihovom vođi Titu u Jugoslaviji, bio im je meta. Vlasti NDH se nisu usudile dirati Stepinca iako su njegova pisma i propovijedi javno upozoravale na nečovječno ponašanje tadašnjih vlasti.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Komunistički vlastodršci iza rata su se pokušali lažiranim sudskim postupkom rješiti Stepinca i odvojiti Crkvu u Hrvata od jedinstva sa papom. Kada im to nije uspjelo stavili su ga u pritvor i godinama tajno trovali dok nije podlegao i preminuo na glasu svetosti. Usprkos tome pojedinci i danas pravdaju i prizivaju ta olovna vremena. Danas se također mnogi pozivaju na blaženog kardinala Stepinca. Ali to njihovo pozivanje je samo na riječima i zbog trenutnog interesa. Jer djela njihova govore drugačije. Stepinac sigurno nije odobravao pobačaj. Da je bio živ sigurno bi svim silama i ustao protiv donošenja Istanbulske konvencije. O istospolnim zajednicama i njihovu udomljavanju djece ne treba niti trošiti riiječi. Kakav obraz imaju ti koji su i danas sjedili u prvim klupama u Krašiću i spominjali njegovo ime. Odakle im pravo pozivati se na Stepinca kada su svojim postupcima udarili na Božji nauk i Crkvene zapovjedi?! Licemjerstvo je to bez premca! I onda se čude gubitku povjerenja od strane vjernika?! Ali Stepinac za takve veli: „Ne treba nam toliko učenih glava koliko poštenih“. I u tome je sva mudrost. A mi možemo danas samo zamoliti dragoga Boga da u našem narodu u ova vremena podigne još“Stepinaca“ i u Crkvi i u društvu. I da prosvijetli razum svima koji rade na proglašenju svetosti kardinala Stepinca. Iako to nama i nije puno bitno,jer mi znademo da je on svet. Zato dragi prijatelji slijedimo primjer blaženog Stepinca u odanosti prema Crkvi i Domovini. Stepinac je rekao da pravi muževi ne sagiblju koljena pred lažnim duhom vremena. Držite se toga i ne bojte se za budućnost. Jer budućnost našeg naroda i naše Domovine je u našim rukama. Kako odlučimo tako će nam biti! Mir vam i dobro!

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.