VATIKAN (IKA)

Američki državni tajnik Michael Richard Pompeo susreo se 1. listopada s Papinim državnim tajnikom kardinalom Pietrom Parolinom i tajnikom Svete Stolice za odnose s državama nadbiskupom Paulom Richardom Gallagherom s kojima je razgovarao o Kini te kriznim područjima i sukobima u svijetu, izvijestio je Vatican News.

Odgovarajući na pitanja novinarā o susretu Papina državnog tajnika kardinala Pietra Parolina i državnoga tajnika Sjedinjenih Američkih Država Michaela Richarda Pompea, održanom danas, 1. listopada prijepodne u nazočnosti nadbiskupa Richarda Gallaghera, tajnika za odnose s državama, ravnatelj Tiskovnoga ureda Svete Stolice Matteo Bruni rekao je da su sugovornici iznijeli svoja stajališta o odnosima s Narodnom Republikom Kinom, u ozračju poštovanja, u opuštenom i srdačnom razgovoru. Razgovaralo se, osim toga, o nekim kriznim područjima i onima na kojima se vode sukobi, a posebno o Kavkazu, Bliskom istoku i Istočnom Sredozemlju. Susret je trajao oko 45 minuta.